Wskazówki dotyczące automotywacji

Wskazówki dotyczące automotywacji

Jeśli twoim ulubionym powodzeniem jest „żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce” i każde zadanie odkładasz na później, to z pewnością cierpisz na brak automotywacji. Ale czym właściwie ona jest? Można powiedzieć, że jest to umiejętności motywowania samego siebie, zachęcania siebie do pracy i wysiłku. Ponieważ wynika ona z naszego wnętrza nikt, ani nic z zewnątrz nie może na nią wpłynąć.

Sposoby na lenia

Każdy z nas jest inny i z pewnością, każdego motywuje coś innego. Istnieją jednak pewne uniwersalne sposoby, by podnieść swój wewnętrzny poziom motywacji.
Jeśli mamy problem do zmotywowania się do pracy i spada nasze zaangażowanie, możemy zadbać o poprawę warunków pracy. Warto oczyścić biurko, by nie zalegały na nim stosy materiałów przypominających co jeszcze mamy do zrobienia. Dzięki temu, będziemy mogli skupić się tylko na jednym, najważniejszym zadaniu. Warto również zadbać o właściwą temperaturę i oświetlenie, dzięki czemu praca będzie bardziej komfortowa i przyjemniejsza.

Niezależnie od tego co mamy do zrobienia, trzymajmy się zasady, by nie odkładać spraw na później. Nawet jeśli czeka nas nieprzyjemna rozmowa, którą stresujemy się już, gdy o niej pomyślimy. Niezałatwione sprawy sprawiają, że się denerwujemy i nie możemy się skupić, skutecznie pochłaniają naszą energię i zabijają entuzjazm.

W przypadku bardziej skomplikowanych zadań, takich które wymagają dużych nakładów pracy, postaraj się podzielić ich realizację na etapy. Często tracimy zaangażowanie, kiedy nie widzimy szybkich rezultatów, a dzięki segmentacji zadania będziemy mogli cieszyć się z każdego postępu. Warto również rozpoczynać pracę od rzeczy mniej przyjemnych i trudniejszych. W pierwszych godzinach pracy jesteśmy najbardziej skoncentrowani, więc łatwiej będzie wykonać nam skomplikowane prace.

motywuj siebie

Bardzo istotną kwestią jest również nasze zdrowie i kondycja fizyczna, warto więc zadbać o zbilansowaną dietę i regularny wysiłek fizyczny. Dobrze odżywione i sprawne ciało to lepsze samopoczucie oraz wyższe możliwości poznawcze i twórcze.

W pracy nad automotywacją może nam pomóc aplikacja Imigomo.com. Jest to program, dzięki któremu można wypracować nawyk wyznaczania celów i ich realizacji. Użytkownicy mają do dyspozycji wiele funkcji, takich jak monitorowanie i analiza postępów, wizualizacja oraz statystyki. Dodatkowo mogą liczyć na wsparcie społeczności skupionej wokół aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *