Działalność gospodarcza a środki unijne

Działalność gospodarcza a środki unijne

Osób starających się o środki unijne na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest wiele. Jest to spowodowane przede wszystkim rynkiem pracy i wysokim bezrobociem, które zmusza wiele młodych osób do założenia własnej firmy i działania na własny rachunek. Możliwości uzyskania środków unijnych jest multum. Jednak wraz ze staraniami w obrębie chęci uzyskania środków tj. dotacje unijne (http://pleuropa.pl/samorzady-i-instytucje-publiczne/dotacje-unijne-rozliczanie-projektow-lodz) należy dokonać przedwstępnych planów i celów realizacji otrzymanych funduszy jeszcze przez rozpoczęciem działalności.

Na jaką kwotę w formie dotacji można liczyć?

Dotacje otrzymywane są w konkretnej kwocie np. 16-24 tys. złotych, w zależności od bieżącego roku, jak również ilości przeznaczonych środków na ten cel dla osób zakładających działalność gospodarczą. Należy się o nie starać w Urzędach Pracy, gdzie wymagana dokumentacja wraz z wnioskiem będzie rozpatrywana po zakończeniu naboru wniosków w ustalonych terminach. Przy tworzeniu planów biznesowych i opisywaniu konkretnych rzeczy wymagających wkładów finansowych, aby firma mogła prawidłowo funkcjonować można skorzystać z pomocy księgowych i osób doświadczonych w tym temacie. Wówczas możliwość otrzymania środków pieniężnych będzie prostsze, ze względu na doświadczenie zleceniobiorców, którzy niejednokrotnie realizowali dla klientów biznes plany. Dobry biznes plan to podstawa, tak samo jak opracowanie całej dokumentacji rekrutacyjnej.

Czy pobrane środki finansowe z unii europejskiej należy zwrócić?

Utrzymanie dobrze prosperującej firmy, na którą zostały przekazane dotacje unijne przez dwanaście miesięcy sprawia, że młody przedsiębiorca nie ma przymusu oddawać środków, jakie uzyskał na ten cel. Jest to ogromne udogodnienie, które rzeczywiście pomaga wstępnie założyć firmę bez konieczności zwrotu otrzymanej sumy pieniędzy, która nawet jeśli nie pokrywa w całości wydatków związanych z założeniem działalności, to i tak pomaga zrealizować wiele projektów z tym związanych. Podstawowym warunkiem jest  utrzymanie firmy, jak również udostępnienie zapisów dotyczących wydawanych środków z dotacji na rozwój firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *