Jak założyć bezpłatny katalog firm?

Jak założyć bezpłatny katalog firm?

Zanim zaczniemy tworzyć własny katalog firm, musimy zastanowić się czemu ma służyć to narzędzie i jak ma ono wyglądać. Istnieje bowiem kilka rodzajów takich katalogów. Baza firm może być płatna lub darmowa. Oczywiście jest ona zawsze bezpłatna dla tych, którzy chcą ją przeglądać, w celu znalezienia konkretnych producentów, sprzedawców, dystrybutorów lub usługodawców. Nasz katalog firm może być płatny lub darmowy dla tych, którzy wykorzystają go w celu reklamowania w nim swoich przedsiębiorstw. Nasz katalog firm może oferować swoim klientom funkcje płatne i bezpłatne. Wszystko zależy od tego, w jakim celu tworzymy katalog. Czy ma być to bezpłatny katalog firm tworzony w celu łatwiejszego i efektywniejszego pozycjonowania stron, czy płatna lista firm, która ma przynosić określone zyski.

Bezpłatny katalog firm i jego rodzaje

Katalog firm może być tworzony w dwojaki sposób. Można stworzyć autorski i oryginalny katalog lub wykorzystać gotowe skrypty do stworzenia internetowej bazy firm. Bezpłatny katalog firm może być moderowany lub nie. W pierwszym przypadku, wszystkie wpisy wysyłane do serwisu, nie pojawią się na stronie, póki nie przejdą przez tak zwaną moderację. Moderator katalogu sprawdza ich treść i dopiero po stwierdzeniu jej zgodności z regulaminem serwisu, zamieszcza je na publicznej stronie bazy. W katalogach nie moderowanych, wysyłane do serwisów wpisy, pojawiają się na stronie automatycznie, a ich treść nie podlega żadnej kontroli. W niektórych katalogach istnieje coś takiego jak link zwrotny. Chodzi o to, że każda strona, której adres pojawi się w katalogu, w zamian za to, musi posiadać link zwrotny, nakierowujący na katalog.

Planując stworzenie katalogu firm, musimy ustalić, czy będzie to katalog jedno czy wielotematyczny. Te pierwsze są bardziej szczegółowe, drugie za to dotyczą wszystkich branż. Tworzenie katalogów firm bardzo ułatwiają, dostępne w sieci skrypty. Skrypty te dzielą się na płatne i darmowe. Stworzenia autorskiego katalogu firm jest o wiele trudniejsze. Darmowy skrypt na katalog, jak wszystko co darmowe, w porównaniu z płatnymi narzędziami tego typu, ma pewne ograniczenia. Na początek jednak zupełnie wystarczy. Korzystając z niego można nauczyć się tworzenia katalogu, nabrać w tym względzie pewnego doświadczenia, które przyda się niewątpliwie do skorzystania z nieco bardziej skomplikowanych, zaawansowanych i rozbudowanych, płatnych skryptów katalogowych. Bardziej zaawansowani budowniczy katalogów mogą tworzyć autorskie skrypty, dzięki którym ich płatny lub bezpłatny katalog firm, będzie wyróżniał się spośród innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *