Odszkodowania za słupy energetyczne – porady prawne

Odszkodowania za słupy energetyczne – porady prawne

W takich momentach wiele osób się godzi z zastanym faktem. W rzeczywistości dobre porady prawne mogą sprawić, że uzyskamy wielokrotnie odszkodowanie za postawienie słupów energetycznych bez naszej zgody.
Jeśli zakupiliśmy albo otrzymaliśmy ziemię, na której znajdują się słupy energetyczne, istnieje spora szansa, że zostały tam one postawione bez naszej zgody.
Porady prawne z kancelarii adwokackich określają, że pierwszym etapem ubiegania się o nasze pieniądze jest przejrzenie księgi wieczystej w poszukiwaniu wpisów o umowie na postawienie słupów. Jeśli taka się znajduje, nie mamy prawa do odszkodowania.
Jednak w przeciwnym razie porady prawne doradzają, aby skierować najpierw pismo przedsądowe do firmy odpowiedzialnej za postawienie słupów energetycznych z prośbą o usunięcie ich oraz wypłacenie należnego nam odszkodowania za okres ich przebywania na naszym terenie.

Szczegóły całej sytuacji
Jednak porady prawne określają również, w jakich sytuacjach przysługuje nam odszkodowanie :
Jeśli natomiast chcemy przede wszystkim zlikwidować biegnące nad naszą ziemią linie energetyczne , w takim momencie porady prawne określają, że właściciel sieci jest sądownie zobowiązany do położenia ich pod ziemią i pokrycia kosztów tej przebudowy.
Sprawy sądowe rozpatruje sąd cywilny, który orzeka o wysokości odszkodowania. Na przykład za jeden dzień wykorzystania naszej działki na postawienie słupów energetycznych kwota odszkodowania może wynieść 4 złote.
W skali roku możemy dzięki temu uzyskać kwotę nawet 1460 złotych za rok stania słupów. Jak widać, dobrze udzielone porady prawne mogą sprawić, że będziemy mieli ładny zastrzyk gotówki co miesiąc, jeśli zdecydujemy się na pozostawienie słupów. Oczywiście nie doliczamy już tutaj odszkodowania za poprzednie lata, które może sięgnąć niebotycznych kwot.
Autor zajmuje się doradzaniem prawnym na forach poświęconych działkom oraz odszkodowaniom za słupy energetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *