Kredyty jako instrument finansowy dla rozwoju firmy

Kredyty jako instrument finansowy dla rozwoju firmy

Kredyty zaciągamy na różne cele. Najczęściej korzystamy z pomocy doradcy finansowego, który to jako finansista doradzi nam najlepiej gdzie i jaki kredyt wziąć, a jakich się wystrzegać. Jego rolą jest pomoc w zorganizowaniu nam kredytu. W swoim biurze posiada najnowsze oferty z różnych banków, wie jak napisać wniosek kredytowy, ale mimo wszystko nie zagwarantuje nam, że taki kredyt otrzymamy.

Tak naprawdę o otrzymaniu przez nas kredytu decyduje sam bank. Dla niego oprócz wniosku ważne są inne czynniki, między innymi to, czy mamy jakies kredyty zaciągnięte oraz czy w naszej historii kredytowej znajdują się jakieś opóźnienia w opłatach, czy ich braki. Dobra historia i wiosek to nadal za mało. Banki oferują dużo kredytów, ale są też bardzo wymagający. W zależności od tego czy chcemy kredyt dla siebie czyli jednostki czy też na działalność kredyty jakie są dla nas dostępne są różne. Często warto poczekać na zmianę w giełdzie, a co za tym idzie w finansach, dzięki czemu kredyt może okazać się o wiele tańszy lub też możemy zauważyć dobrą ofertę w zupełnie innym banku. Tak, czy tak, ciężko powiedzieć kiedy najlepiej zaciągać kredyt.

Jak wybierać kredyt

Ważne jest, aby zrobić to rozsądnie i przede wszystkim nie nastawiąć się od razu na to, że go dostaniemy lub nie. Wszystko zależy od banku, któremu może się nie spodobać, że pewien dokument jest wydrukowany zbyt małym drukiem. Niestety jesteśmy uzależnieni od tych banków, dlatego nie ma co się przejmować odmową, tylko, gdy mamy pozytywną historię kredytową oraz zdolność, próbować w innych bankach. Bardzo ważna jest determinacja i upór, należy pamiętać o tym, że nie od razu Kraków zbudowano, ale Wisły kijem też cofnąć się nie da.

Nie powiniśmy się też z tego powodu wściekać, ale też nie poddawać. Jeżeli spokojnie podejdziemy do wszelkich spraw, jakie nas otaczają, nasze emocje będą spokojniejsze, ale też staniemy się bardziej otwarci na nowe wyzwania. Nie poddamy się przecież bo jeden bank nam odmówił? Najważniejsza jest siła, z jaką działamy oraz cel, który jak mantrę trzeba sobei powtarzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *