Czy biura rachunkowe znikną?

Czy biura rachunkowe znikną?

Coraz więcej i częściej mówi się o zaletach księgowości internetowej, która w ostatnich latach rzeczywiście zwiększa swoją popularność wśród przedsiębiorców. Za jedną trzecią ceny, którą zapłacilibyśmy w biurze rachunkowym możemy samodzielnie poprowadzić księgowość własnej firmy. Czy to oznacza zbliżający się kres biur rachunkowych?
Oczywiście, że nie! Biura rachunkowe nadal pozostaną na swoim miejscu mimo dynamicznemu rozwojowi technologii proponującej usługi księgowe łódź on-line i ich samodzielne prowadzenie. O zdanie na temat księgowości internetowej zapytałem znajomego księgowego, który pracuje w jednej z większych łódzkich kancelarii podatkowych.

Księgowość internetowa
Księgowość internetowa może być z pewnością wyjściem dla przedsiębiorców będących właścicielami firm należących do sektora MŚP. W tym obszarze możliwość prowadzenia księgowości samodzielnie przez właściciela jest metodą na pozbywanie się wydatków z tytułu współpracy z biurem rachunkowym, jednak dyrektorzy firm dużych nie mają na to czasu. Z pewnością lepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z kancelarią podatkową lub zatrudnienie księgowego w firmie.
Z wypowiedzi tej można wywnioskować, że biuro rachunkowe łódź z pewnością nie zostanie wyparte przez internetowy odpowiednik. Co więcej, sytuacja ta może być korzystna dla kancelarii podatkowych, gdyż w tej sytuacji zyskają one z pewnością większych, bardziej opłacalnych w obsłudze klientów.
Dodatkowym atutem przemawiającym za korzystaniem z usług księgowych poprzez biuro rachunkowe jest fakt, że pracują tam wykwalifikowani specjaliści, którzy chętnie służą poradą i reprezentują firmę przed organami podatkowymi. Warto zatem zastanowić się, czy zakończenie współpracy z biurem rachunkowym na rzecz internetowego odpowiednika nie wpłynie negatywnie na działalność naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *